30/04/2020

Alle componenten van een videobewakingsinstallatie samengebracht in één oplossing

Milestone seminar ‘2020 release & solution partner’

Milestone Benelux heeft in februari in Breda (Milestone Experience Center) en op 17 februari in Vilvoorde (Living Tomorrow) zijn ‘2020 Release & Solution Partner Seminar’ georganiseerd. Centraal stonden de vijf versies van het XProtect-videomanagementsoftware die alle componenten van een videobewakingsinstallatie samenbrengen in één oplossing.

Milestone houdt al sinds de ontwikkeling van XProtect in 1998 vast aan de open-platformarchitectuur. Dat heeft geleid tot een steeds groter wordende community van camerafabrikanten, toepassingsproviders en softwareontwikkelaars die ieder op zich XProtect performanter en intelligenter maken. Vandaag ondersteunt XProtect meer dan 8.500 apparaten en wordt het VMS (video management system) wereldwijd gebruikt in meer dan 500.000 installaties. “Voor wie ons open platform niet kan voorstellen, vergelijk met het Android-opensourceplatform voor je smartphone”, legt Leroy van der Wulp, inside channel manager Benelux, uit. “Een open standaard voor mobiele apparaten waaraan je apps koppelt. Daardoor wordt het gebruik van je smartphone telkens uitgebreid. Je kan het zo gek maken als je zelf wil.”

Vijf uitvoeringen

XProtect bestaat in vijf uitvoeringen, ieder ontworpen voor verschillende toepassingen en behoeften. Van klein naar groot zijn dat XProtect Essential (maximaal acht camera’s), XProtect Express+ (maximaal 48 camera’s), XProtect Professional+ (onbeperkt aantal camera’s op verschillende locaties), XProtect Expert (idem Professional+ met end-to-endbeveiliging van video-integriteit) en XProtect Corporate (voor hoogbeveiligde en bedrijfskritische installaties met ononderbroken toegang tot livebeelden en opgenomen beelden).

Maar alles heeft zijn houdbaarheidsdatum. Zo ook XProtect Express+ en XProtect Professional+ die hun uitbreidingslimiet naderen en waarvan in juni 2024 de support wordt gestopt, maar de gebruiker kan daarop anticiperen door enkele overgangsmaatregelen waarover Milestone later nog zal communiceren. De verkoop van XProtect Express+ en XProtect Professional+ blijft mogelijk tot eind 2022, maar om evidente redenen raadt Milestone zijn klanten aan om eerder op een andere versie over te stappen.

Productupdates

Beveiliging staat niet stil. Milestone ook niet. Jaarlijks worden er voor XProtect drie productupdates gelanceerd waarmee het VMS steeds maar performanter wordt en aangepast aan nieuwe toepassingen en ontwikkelingen. Solutionengineer Ruben Prins gaf een overzicht van de jongste releases. Zonder in detail te gaan, sommen we de verbeteringen op aan de drie meest recente releases. Voor R2 2019 zijn dat een device password management, nieuwe encryptieopties, broadcasting audio in Web Client, audiosupport in Video Push, testlicenties in Customer Dashboard en de Clausule van Kopenhagen werd toegevoegd aan het eindgebruikersakkoord. R3 2019 bevatte een gecentraliseerde zoekfunctie in Smart Client, Milestone’s driver framework, adaptive streaming en een nieuw device password management. R1 2020 ten slotte bood een desktopnotificatie voor alarmmeldingen, een gecentraliseerde zoekfunctie LPR, network configuration ONVIF devices, notification manager customer dashboard en een documentation portal.

Het seminar werd afgesloten met een presentatie en demonstratie door Saimos (Situational Awareness, Infrastructure Management & Operations Security), de ‘Technology Partner of the Year 2018’. CTO Jürgen Konetschnig ging dieper in op de integratiemogelijkheden van onder andere de C3 Core met de Milestone XProtect VMS en de AI-oplossingen van Saimos met een (theoretische) nauwkeurigheid voor gezichtsherkenning van 97%. Met het Technology Partner Program worden partners van Milestone geholpen bij het opbouwen, verifiëren en op de markt brengen van technologische samenwerkingsverbanden.

Door Rudy Gunst

www.milestonesys.com

Alle componenten van een videobewakingsinstallatie samengebracht in één oplossing

Milestone seminar ‘2020 release & solution partner’

Milestone Benelux heeft in februari in Breda (Milestone Experience Center) en op 17 februari in Vilvoorde (Living Tomorrow) zijn ‘2020 Release & Solution Partner Seminar’ georganiseerd. Centraal stonden de vijf versies van het XProtect-videomanagementsoftware die alle componenten van een videobewakingsinstallatie samenbrengen in één oplossing.

Milestone houdt al sinds de ontwikkeling van XProtect in 1998 vast aan de open-platformarchitectuur. Dat heeft geleid tot een steeds groter wordende community van camerafabrikanten, toepassingsproviders en softwareontwikkelaars die ieder op zich XProtect performanter en intelligenter maken. Vandaag ondersteunt XProtect meer dan 8.500 apparaten en wordt het VMS (video management system) wereldwijd gebruikt in meer dan 500.000 installaties. “Voor wie ons open platform niet kan voorstellen, vergelijk met het Android-opensourceplatform voor je smartphone”, legt Leroy van der Wulp, inside channel manager Benelux, uit. “Een open standaard voor mobiele apparaten waaraan je apps koppelt. Daardoor wordt het gebruik van je smartphone telkens uitgebreid. Je kan het zo gek maken als je zelf wil.”

Vijf uitvoeringen

XProtect bestaat in vijf uitvoeringen, ieder ontworpen voor verschillende toepassingen en behoeften. Van klein naar groot zijn dat XProtect Essential (maximaal acht camera’s), XProtect Express+ (maximaal 48 camera’s), XProtect Professional+ (onbeperkt aantal camera’s op verschillende locaties), XProtect Expert (idem Professional+ met end-to-endbeveiliging van video-integriteit) en XProtect Corporate (voor hoogbeveiligde en bedrijfskritische installaties met ononderbroken toegang tot livebeelden en opgenomen beelden).

Maar alles heeft zijn houdbaarheidsdatum. Zo ook XProtect Express+ en XProtect Professional+ die hun uitbreidingslimiet naderen en waarvan in juni 2024 de support wordt gestopt, maar de gebruiker kan daarop anticiperen door enkele overgangsmaatregelen waarover Milestone later nog zal communiceren. De verkoop van XProtect Express+ en XProtect Professional+ blijft mogelijk tot eind 2022, maar om evidente redenen raadt Milestone zijn klanten aan om eerder op een andere versie over te stappen.

Productupdates

Beveiliging staat niet stil. Milestone ook niet. Jaarlijks worden er voor XProtect drie productupdates gelanceerd waarmee het VMS steeds maar performanter wordt en aangepast aan nieuwe toepassingen en ontwikkelingen. Solutionengineer Ruben Prins gaf een overzicht van de jongste releases. Zonder in detail te gaan, sommen we de verbeteringen op aan de drie meest recente releases. Voor R2 2019 zijn dat een device password management, nieuwe encryptieopties, broadcasting audio in Web Client, audiosupport in Video Push, testlicenties in Customer Dashboard en de Clausule van Kopenhagen werd toegevoegd aan het eindgebruikersakkoord. R3 2019 bevatte een gecentraliseerde zoekfunctie in Smart Client, Milestone’s driver framework, adaptive streaming en een nieuw device password management. R1 2020 ten slotte bood een desktopnotificatie voor alarmmeldingen, een gecentraliseerde zoekfunctie LPR, network configuration ONVIF devices, notification manager customer dashboard en een documentation portal.

Het seminar werd afgesloten met een presentatie en demonstratie door Saimos (Situational Awareness, Infrastructure Management & Operations Security), de ‘Technology Partner of the Year 2018’. CTO Jürgen Konetschnig ging dieper in op de integratiemogelijkheden van onder andere de C3 Core met de Milestone XProtect VMS en de AI-oplossingen van Saimos met een (theoretische) nauwkeurigheid voor gezichtsherkenning van 97%. Met het Technology Partner Program worden partners van Milestone geholpen bij het opbouwen, verifiëren en op de markt brengen van technologische samenwerkingsverbanden.

Door Rudy Gunst

www.milestonesys.com